!! Vasara-2024 | Ziema-2024/25 : 1. iemaksa - no 10% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Turcija

Alania, Ankara, Antalya, Antālija / Lara / Kundu, Avsallar, Beldibi, Belek, Bodrum, Camyuva, Colakli, Didima, Fethiye, Goynuk, Incekum, Istanbul, Izmira, Kemer, Kiris, Konakli, Kusadasi, Mahmutlar, Manavgat, Marmaris, Okurcalar, Ozdere, Payallar, Side, Tekirova, Turkler, Češme

Ceļojiet uz Turciju ar Alani tūrisma aģentūru!

Ceļojums uz Turciju ir vislabākā izvēle pludmales atpūtas cienitājiem, jo tā ir ideāla vieta atpūtas braucienam, tā ir populārākais tūrisma galamērķis starp vasaras piedāvātājām atpūtas vietām. Atpūtas piedāvājums Turcijā jau sen ir kļuvis par kvalitātes standartu. Siltais ūdens, turku virtuve, viesmīlība un izklaides pasākumi - kas vēl ir vajadzīgs, lai labi pavadītu atvaļinājumu? Turcijas kūrorti - Alānija, Antālija, Beleka, Side piedāvā plašu viesnīcas izvēles iespēju.

Informācija.

Turcija, Anatolija, Mazāzija, Troja un Homērs un daiļā Helēna, Maķedonijas Aleksandrs un krusta kari. Zīda ceļš. Tempļi un baznīcas, amfiteātri un cietokšņi, akvedukti un agoras. Minareti, mošejas, pilis, karavānserāli un medreses. Pilsētas, izcirstas kalnos un pazemē. Akmens sfinksas un mauzoleji.
Turcija ir kā tilts starp divām pasaulēm, zeme, kur sastopas Austrumi un Rietumi. Tā bijis allaž. Heti un persi, grieķi un romieši, bizantieši un arābi; seldžuki un krustneši, mongoļu ordas - visiem ir bijis kāds iemesls atstāt savas pēdas tagadējās Turcijas zemē. Vieniem tā - dzimtene, citiem ticības principu ceļš, vēl citiem bagātību pilna zeme, kur baudīt uzvaru pār sakauto pretinieku un gūt milzīgu kara laupījumu. Lai vai kā... Ja tā nebūtu bijis, tad mūsdienās mēs nevarētu vienviet koncentrēti iziet cauri dažādu gadsimtu vēsturei, jūsmot par dažādu tautu atstātajām kultūru zīmēm. Jā, šī ir raibu raiba dažādu civilizāciju kultūru glezna, kas ar savu bagātību un diženumu pārsteigs pat ļoti pieredzējušus tūristus.
Turcijā rodams viss, ko ceļotājs var vēlēties: kontrasti starp seno un mūsdienīgo, krāšņas un daudzveidīgas dabas ainavas, piedzīvojumi kalnos un pārgalvīgi nobraucieni pa straujām upēm, lieliski golfa laukumi un apbrīnojami skaistas pludmales ar dzidrūdens lagūnām, viesnīcas un atpūtas centri, kas atbildīs jebkura atpūtnieka vai ģimenes vēlmēm. Viesmīlīgi, laipni un draudzīgi cilvēki. Jūra un saule un buras, un prieks. Ir vērtības, kas cilvēkam nav atņemamas - pieredze, iespaidi, atmiņas, prieks. Esam pārliecināti, ka šo vērtību daudzums pēc Jūsu ceļojuma būs ievērojami pieaudzis. Pat tad, ja Turcijā nebūsiet pirmo reizi. Jo Turcija nekad nav līdz galam izzināma.

Kūrorti.

Antālija - kūrortpilsēta un osta Turcijas dienvidos, Antālijas provinces administratīvais centrs atrodas 30 m augstumā virs jūras līmeņa. Antālijā dzīvo 677 tūkstoši cilvēku (2005 g.), līdz 2 miljoniem cilvēku vasaras periodā. Šobrīd pilsēta ir sadalīta vecajā un jaunajā pilsētā.Antālija ir 1200 km garās Turcijas piekrastes sirds- visslavenākā un pati lielākā kūrortpilsēta, kuras iedzīvotāju skaits 300 dienu ilgajā vasaras tūrisma sezonas laikā pieaug vismaz 2 reizes. Vai šī pilsēta varētu vēlēties vēl ko vairāk, nekā tos labumus ar kuriem to tik dāsni apveltījusi māte daba: brīnišķīga osta, senlaicīgi namiņi un maigs, noturīgs klimats ir padarījuši Antāliju par daudzu Eiropas burātāju iecienītu vietu. Jautrība šeit nekad neapsīkst.Tūkstošiem tūristu atpūšas bāros, restorānos, naktsklubos un diskotēkās.
Marmarisa - Turcijas Egejas jūras piekrastes pērle, saista tūristu uzmanību kā neapšaubāmi ekoloģiskākais Vidusjūras kūrorts. Pludmales, gleznainās lagūnas un priežu mežu klātie kalnu masīvi padara Marmarisu par vienu no populārākajām atpūtas vietām Turcijā.


Side - ļoti sena un ļoti omulīga pilsētiņa. Pirmās rakstiskās liecības par to attiecas uz VII gadsimtu p.m.ē., bet līdz mūsdienām ir saglabājušies daudzu vēstures un arhitektūras pieminekļu fragmenti, kas tūristus joprojām neatstāj vienaldzīgus: antīkais teātris ar 17 tūkstošiem skatītāju vietu, Atēnas Pallādas un Apollona tempļu drupas, nekropole, strūklakas un akvedukts, romiešu termas, kurās mūsdienās izvietots ārkārtīgi interesants muzejs ar tādiem antīkā perioda eksponātiem, kādu nav nekur citur pasaulē; monuments imperatoram Vespasiānam u.c. apskates objekti. Sides pilsēta, kas arī tagad nav izpletusies daudz tālāk par savām antīkajām robežām, ir pārsteidzoši rosīga: gar senajām sienām un mūriem izvietojušās nelielas mājiņas, kafejnīcas un veikaliņi, ko apvij zaļumi un ziedi.
Kemera atrodas 40 km attālumā no Antaljas. Tā ir izaugusi no neliela zvejnieku ciematiņa un liekas, ka tieši Kemera bija pirmā vieta Turcijā, kurp, lai atpūstos, organizēti ieradās ārvalstu tūristi. Kemera ir viens no „noslogotākajiem" tūrisma centriem, valdzinošs vasarnīcu ciemata un moderna kūrorta apvienojums, kurā izveidota attīstīta atpūtas infrastruktūra.
Alanja ir rosīga pilsēta, kas neapklust pat naktī. Alanjas restorāni, tavernas un diskotēkas pastāvīgi ir pārpildīti, bet promenādē līdz agram rītam izklaidējas jaunieši, kurus vilina mērenās cenas un uzdzīves iestāžu pārpilnība. Arī vecāki ar bērniem labprāt ierodas Alanjā, jo smiltis šeit ir smalkas, jūra - sekla un silta. Turklāt var gūt lieliskus iespaidus, atpūšoties arī vietējā akvaparkā vai atrakciju parkā.
Beleka atrodas tikai 35 km attālumā no Antālijas lidostas un ir viens no lielākajiem tūrisma projektiem pasaulē, kas paredzēts tikai prestižām, elegantām viesnīcām un club tipa atpūtas kompleksiem. Tie visi izceļas ar oriģinālu arhitektūru, ir iekārtoti saskaņā ar jaunākajiem tehnikas sasniegumiem un komforta standartiem, kā arī ļoti pārdomāti un dabiski iekļaujas piekrastes ainavā, nenodarot pāri apkārtējai videi. Gandrīz visām viesnīcām šeit ir 5* kategorija, un katra no tām piedāvā ārkārtīgi plašu pakalpojumu spektru - parasti piedāvājot Ultra All Inclusive, Max All Inclusive u.tml. servisa sistēmas.

Klimats.

Turcijā valda subtropisks Vidusjūras klimats, kam raksturīgas karstas un sausas vasaras. Vidējā jūlija temperatūra ir no +23°C līdz +35°C. Ziemas ir siltas, vidējā janvāra temperatūra ir no +13°C līdz +15°C. Kalni, kas izvietojas tuvu krastam, aizkavē Vidusjūras ietekmes izplešanos tālāk iekšzemē un tādēļ nodrošina valsts vidienē kontinentālu klimatu ar izteiktiem gadalaikiem. Anatolijas vidienei ir raksturīgas krasas laikapstākļu pārmaiņas. Centrālajā līdzenumā ir vērojamas īpaši spēcīgas un izteiktas ziemas. Gaisa temperatūra šajos rajonos var sasniegt no -30 °C līdz pat -40 °C kalnu apvidos, kur zemi sniegs klāj 120 dienas gadā.

Vīzas.

Iebraucot Turcijā, ir nepieciešama vīza, kura tiek izsniegta uz vietas lidostā. Vīzas cena ir 10 USD.

Muita.

 Jauniem paklājiem ir nepieciešams čeks par to iegādi, antikvārām lietām vajadzīgs īpašs sertifikāts, ko izdod Muzeju pārvalde. Antīku priekšmetu izvešana ir aizliegta.

Nauda.

 Turcijas naudas vienība ir turku lira. Apgrozībā ir 50 000 000, 10 000 000, 1 000 000, 500 000, 250 000, 100 000 un 50 000 liru banknotes, kā arī 10 000 un 5 000 liru monētas. Naudas maiņa iespējama bankās, viesnīcās, arī lidostā.

Valsts valoda un Reliģija.

Valsts valoda – turku
Reliģija – 99% iedzīvotāju ir musulmaņi, taču reliģijai nav nekādas ietekmes uz sociālo, ekonomisko un juridisko lomu.

Tradīcijas.

Ja jums nekad agrāk nav gadījies izbaudīt turku pirti, tad noteikti izmantojiet šo iespēju.Turku pirts tradīcijas ir veidotas gadsimtim ilgi un tās ir dzīvas arī šodien. Turku pirtis hamam tika radītas saskaņā ar islama stingrajām prasībām pret ķermeņa tīrību. Pēc rituāla ir paredzēts, ka pats pirtnieks jūs vispirms ieziepē ar olīveļļas ziepēm un pēc tam masē. Turku pirts apmeklējumu varētu salīdzināt ar peldēšanos mūžīgās jaunības avotā!

Transports.

Turcijā ir laba autobusu satiksme, braucieni tajos ir lēti. Taksometri ir samērā dārgi. Ļoti lēts un pietiekoši ērts transporta līdzeklis ir maršruta taksometri.

Dzeramnauda.

Dzeramnaudu dod nesējiem ($1 apmērā), oficiantiem (10% no rēķina) un taksometru vadītājiem (atstāj atlikumu).

Apskates objekti.

Vēsturisko vietu cienītājiem iesakām apskatīt Pamukale (tūristiem no Antāljas, Marmarisas un Fethije reģioniem), Efes (no Fethijes un Marmarisas reģioniem), Sides Vecpilsētu (no Sides un Alānijas kūrortiem), Zaļo kanjonu (no Alānijas), Aspendosas amfiteātri (Alānijas reģionā), Kuršunlu parku, Kapadokiju (no Alānijas un Kemeras), Stambulu.

Virtuve.

Noteikti jānogaršo austrumu saldumi, rieksti, turku kafija ar garšvielām, turku tēja, kuru pieņemts dzert no mazām gāzītēm.

No spirta dzērieniem - anīsa šņabis, vietējie vīni un lētais turku alus. Cenas restorānos ir ne tikai mērenas, bet pat zemas. Pusdienas ar lielu daudzumu alus, gaļu, dārzeņiem Jums izmaksās tikai 4-5$ uz vienu cilvēku. Pie tam, kā pateicoties par restorāna apmeklējumu, restorāna saimnieks Jums pasniegs liķieri vai arbūzu, vai dārzeņu salātus.
Vasarās turki dzer airanu (ar ūdeni atšķaidītu kefīru), ziemā - karsto salep dzērienu (izžāvētu dzegužpuķes bumbuļu novārījums) un boza (biezs, fermentēts dzēriens, ko pagatavo no putraimiem). Vīrieši atļaujas pie maltītes iedzert raki (anīsa šņabi), tīru vai atšķaidītu ar ūdeni. Pienu parasti dzer karstu un saldinātu (parasti pie brokastīm). Alu pārdod praktiski visur, sausie turku vīni neatpaliek no citu dienvidzemju vīniem.

Pirkumi.

Nebaidieties tirgoties – veikalu īpašnieki to gaida. Apģērbi nav dārgi, bet apavus Turcijā labāk nepirkt. Gandrīz visur var iegādāties turku tepiķus, amatnieku izstrādājumus no vara un bronzas, podus, paplātes, vāzes, lakatus un dvieļus. 

Darba laiki.

Veikalu darbalaiki parasti ir no 9:00 līdz 13:00 un no 13:30 līdz 19:00, taču tie netiek strikti ievēroti. Bankas strādā no 8:30 līdz 12:00 un no 13:30 līdz 17:00, izņemot sestdienas un svētdienas. Pasts stradā no 8:00 līdz 24:00, bet svētdienās no 9:00 līdz 19:00.

Telefons.

Turcijas starptautiskais kods ir 90. Lai piezvanītu uz Latviju, ir jāuzgriež 00 371 un abonenta numurs. Vislētāk zvanīt ir no telefona automāta, telefona kartes iespējams iegādāties pastā, kioskos, arī viesnīcās. Zvanīt no viesnīcas parasti ir dārgāk.