!! Vasara-2024 | Ziema-2024/25 : 1. iemaksa - no 10% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Kipra

Ayia Napa, Bafra, Famagusta, Kirenia, Lapta, Larnaka, Latchi, Limassol, Nicosia, Pafos, Pissouri, Pissuri, Protaras, Protaras, Trooda

Informācija

Ziemeļkipras saule, smaržu pilnais gaiss, kas vilina cilvēkus pastaigās, liek priecāties par dzīves dāvāto bagātīgo izjūtu buķeti. Cilvēki tur ir priecīgi un mierīgi, nedzird skaļas balsis un naktsdzīves trokšņus, lai gan visapkārt, vēl pusnaktī atvērti neskaitāmi restorāni, krogi un kazino, kas ir vislielākais pārsteigums, jo it kā islāma kultūrai var šķist neparasti.  Ko mēs nezinām tādu, kas zināms tikai viņiem? Kāpēc tā? Te nebūs atbildes, atbilde ir jāizzina pašam apmeklējot Ziemeļkipru, tomēr šķietams paskaidrojums būs atrodams gan!

Novietota krustcelēs starp trīs kontinentiem, Kipra ir trešā lielākā Vidusjūras sala pēc Sicīlijas un Sardīnijas. Tā atrodas 71 kilometrus uz Dinvidiem no Turcijas,  kas ir tuvākais punkts no salas krasta, 98 kilometrus no Sīrijas un 384 kilometrus uz Ziemeļiiem no Ēģiptes. Ziemeļkipras teritorija sastāda 3.514 km2 no kopējās salas platības un krasta līnija ir vairāk kā puse no kopējās salas krasta līnijas jeb 384 kilomteri. 

Salas nosaukumam „Kipra” piedēvē divus izcelsmes variantus: 1) tas nāk no Vidusjūras cipreses koka; 2) tas nāk no vārda „varš” (Copper), jo sala is zināma ar ši metāla, kā derīgā izrakteņa, bagātību.

 

Kūrorti

Ziemeļkipra ir sadalīta 5 reģionos, kas katrs ir unikāls un atšķirīgs, līdz ar to katrs viesis var atrast ko sev piemērotu:

 

Lefkosa (Nikosija)

Nikosija ir salas galvaspilsēta un lielākā pilsēta Ziemeļkipras Turcijas Republikā, kurā dzīvo apmēram 73,000 iedzīvotāji. Tā ir mājvieta valdības un ārzemju pārstāvniecībām, kā arī vieta, kur atrodas Apvienoto Nāciju un Eiropas Komisijas biroji

Kipra ir sadalīta divos autonomiskos apgabalos kopš 1974. gada. Par iemeslu tam ir ne tikai valodas un kultūras atšķirības, bet arīdzan neatsverams vēstures faktors. Kipras Grieķijas daļa atrodas salas dienvidu daļā, turpretim Kipras Turcija daļa atrodas salas Ziemeļos. Robeža, kas zināma ar nosaukumu “Zaļā līnija” vijas caur salas galvaspilsētu Lefkosu (Nikosiju) (Lefkoşa (Nicosia)), kas ir gan Dienvidu gan Ziemeļu daļas galvaspilsēta, sadala salu divās valstīs. Šobrīd ir 5 robežpunkti, atvērti 24 stundas, ko Eiropas Savienības pilsoņi, uzrādot identifikācijas kartes vai pases, var šķērsot bez jebkādiem ierobežojumiem.

 

Gazimagusa (Famagusta)

Smilšainas pludmales un romantika.

 

Kirēnija (Girne) (Kyrenia) 

Šarmanta venēciešu ostas pilsēta, ko ieskauj „Piecu Pirkstu” (Five Finger)  kalnu grēda. Tā ir jauka piekrastes pilsētiņa ar senu vēsturi. Pilsētas senajā daļā joprojām ir saglabājušās vērtīgas vēsturisku celtņu paliekas, kas piešķir pilsētai īpašu šarmu. Skaidrā dienā no Kirēnijas esot iespējams redzēt pat Turcijas krastu. Īpaši skaista ir osta un promenāde, daudz viesmīlīgu restorānu un bāru, kur pavadīt vakaru.

 

Guzelurta (Güzelyurt)  

Svaigu citruskoku audzes un vietējie produkti...

Tulkojumā no turku valodas reģiona nosaukums nozīme „skaistā valsts”. Šis reģions ir zināms ar citrusaudzēm un svaigo produktu tirdziņiem, ko piedāvā vietējie zemnieki, kā arī ar iespēju iegādāties vietējo amatnieku darinājumus.

 

Iskele (Karpaz) 

Cilvēku neskarta dabas vide, kuru iemīļojuši bruņurupuči... 

Salas Austrumos esošais reģions ir tūristu mazapgūts, jo to pasargā dabas rezervāts, bet apmeklēt to ir iespējams un pat iesakām to apmeklēt, ne tikai baudot mazapgūto dabu, skaistu pludmali, bet arī aplūkojot bruņurupučus, kas tik ļoti iemīlojuši šo salas reģionu. 

 

Klimats

Ziemeļkiprā ir ļoti patīkams klimats ar siltām un sausām vasarām un maigām ziemām. Ziemeļkipru saule lutina 300 dienas gadā. Augustā, kas ir karstākais mēnesis, vidējā temperatūra svārstās no 21°C līdz 36°C un ziemas aukstākajos mēnešos – janvārī un februārī – vidējā gaisa temperatūra ir apmēram 10°C. Tomēr saule šajā laikā spīd 6 stundas un tikai reizēm ir neliels mērens lietus, kas padara šo galamērķi par pievilcīgu visa gada garumā.

 

Nauda

Vietējā valūta ir jaunā turku lira.