!! Vasara-2024 | Ziema-2024/25 : 1. iemaksa - no 10% vai 75 EUR / pers. !!

  • Cena
  • Popularitāte
  • Nosaukums

 Grieķija

Atēnas, Aģija Triada (Saloniki), Chalkidiki-Kassandra, Crete - Georgioupoli, Etholoacarnania, Evia, Fokida, Halkidiki - Afona, Halkidiki - Kallikratija, Halkidiki - Kasandra, Halkidiki - Sitonija, Kastorija, Kavala, Kefalonia, Korfu - Alykes, Korfu sala, Kosa, Krēta, Krēta - Agios Nikolaos, Krēta - Amudara, Krēta - Aģija Pelagia, Krēta - Bali, Krēta - Elunda, Krēta - Fodele, Krēta - Guves, Krēta - Hanija, Krēta - Hersonisa, Krēta - Iraklija, Krēta - Lassiti, Krēta - Malija, Krēta - Retimna, Krēta - Sfaķija, Krēta - Sissi, Krēta - Skaleta, Krēta - Stalosa, Krēta Austrumu, Krēta Rietumu, Krēta-Sitija, Pella Arideja, Peloponesa, Piērija, Piērija, iesk. Paralia Katerini, Roda - Afandu, Roda - Faliraki, Roda - Fane, Roda - Iksija, Roda - Jālisa, Roda - Kalatos, Roda - Kaliteja, Roda - Kiotari, Roda - Kolimbija, Roda - Kremasti, Roda - Lardos, Roda - Linda, Roda - Pefki, Roda - Roda-pilsēta, Roda - Teologa, Rodas sala, Saloniki, Tasa, Zakinfa

Ceļojiet uz Grieķiju kopā ar Alani tūrisma aģentūru!

Ceļojums uz Grieķiju - tas ir laimīga un daudzveidīga ceļojuma standards. Atpūta Grieķijā bagatinā ar zināšanām un bāro dvēseli, šeit tūrisi var gan piedalīties ekskursijās un svētceļojumos, gan baudīt mierīgu pludmales atpūtu vai aktīvu naktsdzīvi, gan pavadīt  laiku ar bērniem vienā uz ģimeni orientētām viesnīcām. Debeszilais ūdens, gleznainas ostas ar olīvkoku birzēm, bezgalīgās pludmales, antīkās un modernās pilsētas - tas viss padara Grieķiju par vienu no iecienītākājiem tūrisma galamērķiem.

 

Informācija.

Galvaspilsēta – Atēnas.
Grieķija ir viena no senākajām valstīm uz zemes, antīkās civilizācijas šūpulis. Grieķijā harmoniski savijas Austrumu un Rietumu kultūras. Šeit meklējami mākslas pirmssākumi, šeit radušās Olimpiskās spēles. Mūsdienu Grieķija rūpīgi glabā iepriekšējo paaudžu kultūru un tradīcijas, un ļauj ikvienam ielūkoties savā vēsturē. Visas pasaules ceļotāji brauc uz Grieķiju ne tikai pieskarties vēstures liecībām, bet arī baudīt lielisko dabu un tīro jūru ar bezgalīgajām pludmalēm. Grieķijas ainavā mijas klinšaini kalni bez mežiem, blīvi apdzīvotas ielejas, neskaitāmas salas, jūras šaurumi un līči. Gleznainās klintis, pludmales un eksotiskās grotas paver milzīgas atpūtas iespējas kalnu tūrisma un ūdens atpūtas cienītājiem

 

Kūrorti.

Agios Nikolaosa:
Agios Nikolaosa ir viena no elegantākajām un modernākajām pilsētiņām visā klinšainajā piekrastē. Brīnišķīgi gleznainie skati uz jūru un kalniem, tavernas un krodziņi, suvenīru bodītes. Leģenda stāsta, ka dieviete Atēna peldējusies šīs pilsētas ezerā, un vēl līdz mūsu dienām tā ūdens sievietes apveltī ar skaistumu un prātu.
Līdz Spinalongai no šejienes ērti aizbraukt ar laivu, lai aplūkotu cietoksni, kuru XX gadsimtā izmantoja kā spitālīgo koloniju. Uz Elundu ved gleznains līkumots ceļš, ļaujot pilnībā izjust un baudīt salas mežonīgo skaistumu. Bet galā gaida mājīgs kūrorts – bijušais zvejnieku ciematiņš. Skaista apkaime, lieliska infrastruktūra un modernas viesnīcas – viss tūristu priekam, kā jau Grieķijā.

Elunda:
Gleznains Krētas ziemeļu piekrastes ceļš ved cauri bijušajam zvejnieku ciematam - tagadējam Elundas kūrortam. Klinšaina Mirabelas piekraste un Agios Nikolaos - viena no viselegantākajām mūsdienu pilsētām visā salā. Šeit ir pludmales ar lieliskiem skatiem uz jūru un kalniem, grieķu tavernas un suvenīru bodītes. Pēc leģendas, šīs pilsētas ezerā ir peldējusies dieviete Atēna. No šejienes ar laivu var nokļūt līdz Spinalongai, kas ir kādreizējais salas forts, bet XX g.s. izmantota kā kolonija spitālīgajiem.
Hersonisa:
Reiz tas bija mazs zvejnieku ciematiņš 26 kilometru attālumā no galvaspilsētas Heraklionas, bet nule Hersonisa kļuvusi par iecienītu kūrortu un atpūtas centru. Šeit ir daudz kafejnīcu, restorānu un krodziņu, naktīs durvis ver diskotēkas un klubi un apkaime atdzīvojas. Ar Heraklionu, Agios Nikolaosu un citām salas pilsētām Hersonisu savieno ērta autobusu satiksme. Blakus kūrortam iekārtots ūdens atrakciju parks „Water Park”
Malija:
Malija ir dzīvespriecīgs kūrorts 40 kilometrus no Heraklionas, Malijas līča krastā. Te ir visskaistākās smilšu pludmales, un Maliju pelnīti uzskata par vienu no vispopulārākajiem salas kūrortiem, it īpaši jauniešu vidū. Te ir rosīga dienas un nakts dzīve, pilsētiņas austrumu pusē saglabājušās Mīnoja pils drupas. Tieši šeit arheologi atrada pirmos. Mīnoja bišu attēlus, kas kļuva par Krētas talismanu. Un mūsdienās ar Mīnoja bišu attēliem juvelieri grezno rotaslietas.
Panorma:
Panorma ir maza pilsētiņa 22 kilometrus no Retimnas. Pēdējos gados tā kļuvusi par iecienītāko kūrortu Krētas rietumu daļā. Šeit lieliski atpūtīsies gan mieru alkstošie, gan izpriecu kārie.
Retimna:
Retimnā izjutīsiet venēciešu arhitektūras krāšņo skaistumu: Lielie vārti, Lodžija, kas reiz bija vietējās aristokrātijas izpriecu un izklaides vieta, bet nu kļuvusi par arheoloģijas muzeju, Rimondi strūklaka, cietoksnis Pleokastra kalnā, no kurienes paveras pilsētas panorāma, tautiskā stilā ieturētas kafejnīcas un krodziņi. Dienu un nakti dzīve Retimnā sit augstu vilni.
Stalida:
Stalida atrodas netālu no salas izklaides Mekas Malijas. Stalida iecienīta, pateicoties smilšu pludmalēm, te ir arī daudz veikaliņu, tavernu un kafejnīcu. Stalidā dzīve rit rimtāk nekā Malijā, tomēr par klusu vietu to nosaukt būtu nepelnīti. Ērta autobusu satiksme ar salas lielākajām pilsētām.

Klimats.

Klimats raksturīgs Vidusjūras piekrastei – maigas un lietainas ziemas, karstas un sausas vasaras. Visilgāk siltais laiks pieturas lielākajā Grieķijas salā Krētā. Dienvidu piekrastē peldēšanas sezona ilgst no aprīļa vidus līdz novembrim. Paši karstākie mēneši – jūlijs un augusts, kad temperatūra gandrīz visā valstī sasniedz 40 grādus. Lietus sezona lielākajā daļā Grieķijas sākas apmēram no novembra vidus un ilgst līdz februārim.

 

Vīzas.

Baltijas valstu iedzīvotājiem nav nepieciešama vīza iebraukšanai Šengenas zonas valstīs. Pārējo valstu iedzīvotājiem ir nepieciešams kārtot Šengenas vīzu.

 

Muita.

Ievest ārvalstu valūtu var bez ierobežojuma, vairāk nekā 2500$ ir jādeklarē. Iepriekš ievestās valūtas izvešana atļauta 1 gada laikā. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 g tabakas, 1 l stipro dzērienu, 2 l vīnu un suvenīrus par summu līdz 150 eiro. Atļauts ievest 1 videokameru, fotoaparātu, magnetolu, sporta inventāru 1 cilvēkam. Aizliegts ievest narkotikas, ieročus, munīciju bez speciālas atļaujas, indīgas vielas. Izvest senlietas un arheoloģiskus priekšmetus aizliegts. Atļauta pārdošanā esošu antīko darbu kopiju izvešana.

 

Nauda.

Grieķijas naudas vienība ir eiro (€). Apgrozībā atrodas banknotes 5, 10, 20, 100, 200 un 500 eiro vērtībā un monētas 1, 2, 5, 10, 20, 50 centu un 1 un 2 eiro vērtībā.

 

Valsts valoda un Reliģija.

Valsts valoda - Grieķu. Mūsdienu valoda (jaungrieķu) krasi atšķiras no antīko laiku valodas. Mūsu laikos grieķi mācās divas valodas – jaungrieķu un sengrieķu. Kūrortu rajonos bez grūtībām var sarunāties angļu, franču, vācu un itāļu valodās.
Reliģija. 98% iedzīvotāju ir pareizticīgie, 1,3% - musulmaņi. Garīdznieki sabiedrībā ir liela autoritāte. Baznīcas ir rotātas ar ikonām

 

Transports.

Grieķijā ir ļoti ērts ceļu tīkls un regulāra satiksme. Pilsētas autobusu biļetes var iegādāties kioskos vai pieturās, starppilsētu autobusos braukšanas biļetes var iegādāties pie vadītāja. Pilsētās ir pieejami taksometri. Lielākā daļa no tiem ir aprīkota ar skaitītājiem, kas darbojas dažādos cenu režīmos atkarībā no diennakts laika un nedēļas dienas. Vidēji 1 km cena ir 1 eiro.
 
Automašīnu noma. Automašīnas noma uz vienu diennakti Jums izmaksās no 45 līdz 170 eiro atkarībā no tās tipa. Mašīnu var nomāt personas ne jaunākas par 21 gadu, kurām ir starptautiskā autovadītāja apliecība.

 

Dzeramnauda.


Tradicionāli viesmīļiem un viesnīcu darbiniekiem atstāj dzeramnaudu 10% apmērā no rēķina summas.

Apskates objekti.

 

Grieķija ir ļoti bagāta ar vēsturiskiem pieminekļiem, liela to koncentrācija ir valsts galvaspilsētā Atēnās , kura ir viena no vecākajām pilsētām pasaulē. Apskates vērta ir Akropole – senās Grieķijas simbols, kurā atradās templis, Pantenons, Jiontra teātris, Apterora templis. Aeiropagora kalnā atrodas Senās Agoras rajons.

Ievērības cienīga ir arī vecpilsēta, Monastiraki laukums, Sintagmas laukums, Omonijas laukums, Aios Elefterios baznīca, Kapnikareja baznīca, gājēju iela – Ermu, Nezināmā karavīra kaps, Parlamenta ēka Zapioparks, Adriana arka, Antīkais stadions, Zeva templis, Hefesta templis, Nacionālās Akadēmijas ēka, Atēnu universitāte, Nacionālā bibliotēka, Nekropole, Romas agora, Sv. Apustuļu baznīca, Sv. Georgija baznīca. Atēnās ir 250 muzeji pazīstamākie no tiem – Nacionālās arheoloģijas muzejs, Bizantijas muzejs, Benakas muzejs, Atēnu angoras arheoloģijas muzejs, Nacionālā gleznu galerija, Grieķu mākslas muzejs, Kiklādu un sengrieķu mākslas muzejs, Grieķijas nacionālo mūzikas instrumentu muzejs, Keramikas muzejs un daudzi citi. Atikas reģions ir slavens ar krasta līnijas daudzveidību un vēsturiskiem pieminekļiem. Delfi ir pasaulē slavena vieta, te atrodas Apolona templis, muzeji, slavenais „Sibillas akmeni”. Pašā valsts dienvidu ragā Sinionā atrodas Poseidona un Atēnas templis, pie Maratonas kūrorta, kur notika slavenā Maratonas kauja. Elevisinē ir saglabājušās Demetras tempļa drupas.

 

Virtuve.

Tāpat kā Eiropas valstu lielākajā daļā, grieķu brokastis ir visai pieticīgas: kafija, tēja, sula, maize, džems vai medus un maizītes. Toties vakariņas ir ļoti sātīgas. Tipiski nacionālie ēdieni tiek piedāvāti neskaitāmajās grieķu tavernās. Grieķu virtuvei ir raksturīgi diezgan trekni ēdieni ar ļoti daudz garšvielām. Daudzus nacionālos ēdienus gatavo no jēra un teļa gaļas, pārsvarā olīvu eļļā. Vispopulārākie grieķu virtuves darinājumi ir grieķu salāti, biezs jogurts ar ķiplokiem un gurķiem (tzatziki), cepti tomāti, pildīti ar rīsiem un gaļu (gemista), garneles, omāri, cepti baklažāni (melitzanes), pudiņš vai suflē no makaroniem (pasticijo), salāti ar kaviāru (taramosalata), cepti astoņkāji (chtapodja).

Grieķiem patīk arī visa veida šašliki, giross, cepti kalmāri, aukstā kafija (frappe). Neatkārtojams gardums ir grieķu kūka ar mandelēm, sīrupu un medu. Grieķijā populāri ir ēdieni, kas atgādina tīteņus, tikai gaļu ietin nevis kāpostu, bet vīnogu lapās (dolmades). Grieķu nacionālais ēdiens musaka tiek gatavots no cepta jēra un baklažāniem. Baklažānus sagriež un apcep olīveļļā, pēc tam kārtām saliek katlā, kur tos samaisa ar jēra gaļu, sīpoliem, tomātiem un piedevām. Vēlāk gaļai un dārzeņiem pievieno bešamel mērci ar rīvētu sieru, to visu ieliek cepeškrāsnī. Dažreiz katla dibenu pārklāj ar sagrieztiem kartupeļiem.

 

Ārsti un slimnīcas.

Pēkšņas slimības vai nelaimes gadījumā ar viesnīcas administratora palīdzību izsauciet ārstu. Dodoties ceļojumā, neaizmirstiet iegādāties medicīniskās apdrošināšanas polisi, uzmanīgi izlasiet visu tur norādīto informāciju. Precizējiet apdrošināšanas prēmijas saņemšanas kārtību (kādi dokumenti nepieciešamības gadījumā Jums jāuzrāda apdrošināšanas sabiedrībai).

 

Pirkumi.

Šeit ir ielu tirdziņi, klusas arkādes, tradicionālās makslas un amatnieku izstrādājumu bodītes, kā arī modes dizaineru saloni, kas var sacensties ar Parīzes un Ņujorkas veikaliem. Lielākā daļa atēniešu apmeklē “trīsstūri” starp Omonoia, Syntagma un Monastiraki laukumiem, lai tur iegādātos sadzīves priekšmetus, apģērbu un apavus. Lai izdevīgi iepirktu ādas izstrādajumus, vajag doties uz Mitropoleos, Ermou, Ailolou un tuvējām ielām. Stadiou un Panepistimiou ielā atrodas pasaules līmeņa dārglietu veikali un lieli apģērbu veikali. Centra arkāžu labirintā jūs atradīsiet preču un grāmatu veikalus, kafejnīcas un ouzeris. Tomēr modernākā iepirkšanās vieta ir Kolonaki rajons, kur pilsētas dārgākās mākslas galerijas un antikvariāti atrodas pamīšus ar ārzemju un grieķu dizaineru saloniem, kuros tiek pārdoti jaunākās modes izstrādājumi. Ap Athinas, Monastiraki un Plaka jūs atradīsiet dažādas aromātisku augu un garšvielu bodītes, baznīcu veikaliņus, kuros tiek pārdotas ikonas un svečturi, grāmatu antikvariātus, kuros var nopirkt retus plakātus un iespieddarbus, kā arī sadzīves preču veikalus ar mājsaimniecības priekšmetiem, piemēram, katliem un pannām.

 

Darba laiki.

Veikali ir atvērti pirmdienās, trešdienās un sestdienās no 9:00 līdz 15:00, bet otrdienās un ceturtdienās no 9:00 – 20:00.
Daudzi tūristu veikali ir atvērti no 9:00 – 22:00.
Benzīntanki ir atvērti no 7:00 līdz 22:00, dažas strādā visu diennakti.
Valsts iestādes: 8:00 – 15:00 katru dienu, izņemot sestdienas, svētdienas un svētku dienas.
Katrai bankai ir savs darba laiks, taču, ja dodaties uz banku no rīta, tās visas būs noteikti atvērtas darba dienās no 8:00 līdz 13:00.

 

Telefons.

Policija — 100
Ātrā Medicīniskā Palīdzība — 166
Ugunsdzēsības dienests — 199
Tūrisma policija - 01/171
Valsts kods – 30, Atēnu – 211, Saloniku – 2310, Hēraklejas (Krēta) – 2810. Telefona automātos tiek izmantotas kartes 4 eiro vērtībā, kuras var iegādāties kioskos un tirdzniecības centros.

 

Vēstniecība.

 

Аdrese:

 38, Vas.Konstantinou Ave.,
11635 Ahtens, Greece

Tel.:

 +30 210 729 44 83

Fakss:

 +30 210 729 44 79

E-pasts:

 embassy.greece@mfa.gov.lv


Konsuls:

Аdrese:

 34 Mitropoleos,
54623 Thessaloniki, Greece

Tel.:

 +30 210 729 44 83

Fakss:

 +30 210 729 44 79

E-pasts:

 embassy.greece@mfa.gov.lv